Pozvánka do Bruselu na 16+17.11.2015

Evropský den povědomí o antibiotikách se koná ve stejnou chvíli jako seminář o antimikrobiální rezistenci, na kterou vás zve hlavní direktorát pro zdraví a nezávadnost jídla (SANTE) společně s Evropskou komisí (EC) a Centrem evropského žurnalismu (EJC). Níže přikládáme dopis od projektové manažerky, paní Elise Rochezové, která vám poskytne více informací k vaší případné účasti. Přejeme vám šťastnou cestu!

Pokračování textu Pozvánka do Bruselu na 16+17.11.2015

20.10.2015 První vědecký překlad Koránu do češtiny

nm

Národní muzeum si Vás dovoluje pozvat na přednášku Osudy prvního vědeckého překladu Koránu do češtiny. V prostorách Náprstkova muzea ji dne 20. října 2015 v 17:30 pronese PhDr. Josef Ženka. Přednáška bude doplněna unikátní možností vidět originály egyptského a finálního rukopisu Nyklova překladu a další dobové dokumenty.

Pokračování textu 20.10.2015 První vědecký překlad Koránu do češtiny

Do 16.10.2015 – Cancer World Journalist Grant

  • Are you an early to mid-career print, broadcast or new media journalist?
  • Do you have an idea for a reporting project on a topic related to cancer?
  • Are you interested in exploring systemic issues that have a significant impact on cancer patients and that provide comprehensive coverage on the topic rather than short spot-reports from the field.

Pokračování textu Do 16.10.2015 – Cancer World Journalist Grant

1. 12. 2015 – Stopy českých vědců ve světě

1. prosince se v refektáři Profesního domu (MFF UK), na Malostranském nám. 25, Praha 1, uskuteční oslava české vědy s názvem „Stopy českých vědců ve světě“. Během loňského večera byli nadačním fondem NEURON oceněny vědecké osobnosti, které dosáhly významných úspěchů a veřejnosti se staly vzorem a inspirací.

Pro připomenutí slavnostní atmosféry přikládáme videozáznam z minulého ročníku. pro více informací kontaktujte paní Moniku Vondrákovou (info @ nfneuron.cz).

Life Sciences Film Festival od 12. 10. 2015

V pondělí 12. října začíná 5. ročník mezinárodního filmového festivalu „Life Sciences Film Festival“ (www.lsff.cz,https://www.facebook.com/lifesciencesfilmfestival). Promítne více než 140 dokumentárních filmů z celého světa o pozadí zemědělské a potravinářské produkce. Jeho cílem je ukazovat svět přírodních věd v nových souvislostech.

Pokračování textu Life Sciences Film Festival od 12. 10. 2015

TK 7.10.2015: Nejvýkonnější laser světa ochrání před střetem s planetou

Vážení kolegové, máte poslední letošní příležitost zažít reálný stav beztíže, identický s tím, jaký zažívají kosmonauté letící do vesmíru. Letenku na palubu můžete získat i Vy, účastí na tiskové konferenci, která se koná ve středu 7. října v 9:00 v budově Akademie věd, Národní třída 3, místnost č. 108.

Mimo jiné na ní bude představen nejvýkonnější laser světa, který – kdyby nepřetržitě svítil do vodní nádrže Lipno – do minuty by odpařil veškerou její vodu. Právě na této tiskové konferenci bude oznámeno, jak může kdokoliv z Česka vymyslet oficiální jméno laserovým systémům moderních laserových center ELI Beamlines a HiLASE, a zapsat se tak do historie.

Pokračování textu TK 7.10.2015: Nejvýkonnější laser světa ochrání před střetem s planetou