DO 1.3.2022 – Nabídka roční novinářské stáže v Berlíně

Svobodná univerzita v Berlíně / Freie Universität Berlin nabízí i v roce 2022/23 programy pro zkušené mezinárodní novináře.

V rámci stáže si novináři prohloubí znalosti, aby mohli fundovaně informovat o sousedních zemích, získají mezinárodní kontakty a seznámí se s jinými kulturami. Desetiměsíční studijní programy začínají 1. října 2022 a končí 31. července 2023.

Hlásit se můžete do těchto programů:

 

EJF Fellowship – výzkumný program pro individuální vědecko-novinářský projekt, přičemž podmínkou je profesionální zkušenost a dobrá znalost němčiny.

Veškeré informace zde.

 

EJO scholarship – společný program s evropskou organizací European Journalism Observatory (EJO – www.ejo-online.eu). Zaměřuje se specificky na novinařinu v Německu a na rychle se měnící novinářské prostředí v Berlíně. Opět se vyžaduje novinářská zkušenost.

Podrobnosti naleznete zde.

 

Uzávěrka přihlášek do obou programů je 1. března 2022.

20.1.2022 – Výstava Aetas Praehistorica zve na komentovanou prohlídku a odbornou přednášku

Pražská galerie Kvalitář zve v rámci doprovodného programu k aktuální výstavě Aetas Paehistorica (latinsky pravěk), která představuje syntézu umění a vědy, ve čtvrtek 20. ledna od 18 hodin na přednášku významného představitele teoretické fyziky, historie astronomie a vysokoškolského pedagoga Jiřího Podolského.

Pokračování textu 20.1.2022 – Výstava Aetas Praehistorica zve na komentovanou prohlídku a odbornou přednášku

WEBINÁŘ 25.1. — The case for transforming global health governance

As the world reels from the impact of the COVID-19 crisis, and negotiations towards a new international pandemic agreement continue to take shape, how can we ensure that the future of global health governance is transparent, inclusive, and accountable – and that all affected communities get a seat at the table in determining its trajectory?

Join the EHFG and AIDS Healthcare Foundation Europe on 25 January 2022 for a thought-provoking discussion, featuring international experts and decision-makers as well as insights from young voices in public and global health, and help us envision what equitable commitments to future global preparedness can look like.

Pokračování textu WEBINÁŘ 25.1. — The case for transforming global health governance