PETICE: UKRAJINA – VÁLKA JE ŠÍLENSTVÍ!

Vážení kolegové,

naše drahá kolegyně Viola, zástupce z moskevské pobočky EUSJA nám posílá petici za zastavení nesmyslné války. Tu v současných dnech podepisují tisíce vědců a vědeckých novinářů. Viola dodává, že rusko-ukrajinský konflikt je pro ni i ruské kolegy velký šok. Pod petici se za pouhé dva dny podepsaly stovky tisíc signatářů: lékaři, hudebníci, umělci, učitelé, studenti, inženýři – lidé ze všech částí společnosti. Ale pomůže to zastavit rozpoutané šílenství? Viola dodává, že život se zdá být v troskách.

Text petice: https://www.change.org/p/ukraine-war-is-madness?source_location=petitions_browse

NF NEURON: GRANT PRO UKRAJINSKÉ VĚDCE

Nadační fond Neuron a IOCB Tech se rozhodly finančně pomoci ukrajinským vědcům

Z webu nadačního fondu NEURON:

Nadační fond Neuron na podporu vědy, jeho mecenáši a IOCB Tech se spojili, aby mladým ukrajinským vědcům aktivně pomohli v současné situaci. Každý z příjemců získá až 200 000 Kč na první náklady spojené s ubytováním a vytvořením zázemí v České republice.  Pokračování textu NF NEURON: GRANT PRO UKRAJINSKÉ VĚDCE

ANKETA: Scientific literacy in evolution towards scientifically responsible Europeans

This Survey has been developed by the WG4 Media of the COST Action CA17127 – Building on scientific literacy in evolution towards scientifically responsible Europeans, as part of one of the deliverables of this Working Group and it aims to probe the complex landscape of science-media relationships in Europe, where we hope to gain better understanding on several key aspects of the science-media interface in different countries.
Pokračování textu ANKETA: Scientific literacy in evolution towards scientifically responsible Europeans