Archiv autora: farkas

TZ: NF Neuron se distancuje od prohlášení Karla Janečka

Vědecká a správní rada NF Neuron nesouhlasí a distancuje se od veřejných a mediálních vystoupení Karla Janečka k onemocnění covid-19, která popírají vědecké důkazy a zejména zlehčují průběh nemoci u dětí.  

Naše poslání je podporovat vědu založenou na faktech, která vede ke zlepšení života a ve které není místo pro nepodložené názory, ideologie nebo domněnky. Jsme nezávislí na jednání nebo názorech jakékoli konkrétní osoby.

Pokračování textu TZ: NF Neuron se distancuje od prohlášení Karla Janečka

24.9. v 18h – Debata Deníku N: Nebojte se vědy

Deník N vás zve na letošní Svět knihy Praha, který začíná 23. září a potrvá do neděle 26. září na pražském Výstavišti. Deník N na něm nebude chybět se svým stánkem, kde budeme nabízet knihy z Edice N i předplatné, vše za zvýhodněné ceny. Budete se moci osobně potkat s našimi redaktory podle níže uvedeného harmonogramu a na programu je i debata o popularizaci vědy s Lenkou Vrtiškovou Nejezchlebovou a Petrem Koubským.

V pátek 24. 9. 18.00 – Autorský sál

📚 Diskuze: Nebojte se vědy s Deníkem N
Petr Koubský (Cena Ferdinanda Peroutky) a Lenka Vrtišková Nejezchlebová (Novinářská cena), autoři knih Věda podle abecedy a Živly české vědy vám prozradí, proč si právě vědu vybrali jako své hlavní téma a proč má smysl v ní nacházet poučení a radost.

Registrace: www.svetknihy.cz/praha2021/navstevnik/program

Program Kreativní Evropa na podporu médií

Program Evropské unie s názvem Kreativní Evropa zahájí nové období, v jehož rámci podpoří i žurnalistiku a zpravodajská média.

Je zacílen na podporu kulturních a kreativních odvětví a již od roku 2014 financuje projekty v oblasti scénických umění, výtvarného umění, literatury, filmu, hudby, kulturního dědictví a videoher.

Pokračování textu Program Kreativní Evropa na podporu médií

10-15.5.2021: IAEA Conference Reviews Latest Advancements in Fusion

Vienna, St. Paul-lez-Durance, Paris.
4 May 2021
IAEA Conference Reviews Latest Advancements in Fusion
High-level experts from around the world will discuss progress towards achieving energy production from nuclear fusion at an International Atomic Energy Agency (IAEA) meeting next week. The 28th IAEA Fusion Energy Conference (FEC) will take place virtually from 10 to 15 May. It is organized by the IAEA and co-hosted by the ITER Organization and the Government of France through the French Alternative Energies and Atomic Energy Commission (CEA).

Pokračování textu 10-15.5.2021: IAEA Conference Reviews Latest Advancements in Fusion

13.5.2021 – TRANSFORMATION OF NEWSROOMS WITH THE ADVENT OF ARTIFICIAL INTELLIGENCE JOURNALISM

První konference s názvem TRANSFORMATION OF NEWSROOMS WITH THE ADVENT OF ARTIFICIAL INTELLIGENCE JOURNALISM se bude konat 13. KVĚTNA OD 10
HODIN a zaměřuje se na proměny redakcí s nástupem žurnalistiky
umělé inteligence. Budou se řešit otázky, zdali nahradí robotičtí reportéři lidské novináře, co lze automatizovat v médiích, jaké jsou důsledky tohoto pokračujícího trendu a mnoho dalších.

Pokračování textu 13.5.2021 – TRANSFORMATION OF NEWSROOMS WITH THE ADVENT OF ARTIFICIAL INTELLIGENCE JOURNALISM