Autor nejlepšího vědeckého videa získá od NF Neuron 100 000 Kč

Praha – Jak předat vědecký výzkum srozumitelně a přitažlivou formou? Jak zprostředkovat dobrodružství, které věda nabízí? Nadační fond Neuron ve spolupráci s Prima ZOOM dává prostor široké veřejnosti, aby formou krátkého srozumitelného videa představila vědecký obor nebo předmět výzkumu, a pomohla tak popularizovat vědu. Důraz je kladen na nápaditost, nikoli na technické provedení – dotyčnému postačí třeba i mobilní telefon, nadhled a schopnost vysvětlit téma názorně. Autor nejlepšího vědeckého videa získá od NF Neuron 100 000 Kč.

VÍTĚZ PRVNÍHO ROČNÍKU CENY NEURON PRIMA ZOOM. Petr J. Juračka získal od Nadačního fondu Neuron odměnu 100 000 Kč za video Tajemná efipia zkoumající fascinující svět pod vodou i bez vody. V letošním ročníku bude jedním z členů poroty.

Pokračování textu Autor nejlepšího vědeckého videa získá od NF Neuron 100 000 Kč

Mecenáši Nadačního fondu Neuron rozdělí mezi české vědce 5 milionů korun

neuronlogo-cs

Praha – Jeho výsledky jsou těžko měřitelné, často je nelze ani interpretovat. Přesto mu dnes vděčíme například za to, že můžeme určovat identitu zločinců nebo obětí katastrof – když v roce 1953 popsala skupina britských vědců Francis Crick a James Watson v časopise Nature podobu DNA, nikdo netušil, že ovlivní životy nás všech. Řeč je o základním výzkumu, který mecenáši Nadačního fondu Neuron letos opět podpoří částkou 5 milionů korun.

Pokračování textu Mecenáši Nadačního fondu Neuron rozdělí mezi české vědce 5 milionů korun

Study Trip do Estonska – biodiverzita a změna klimatu – přihlášky do 2.3.2015

 

 

 

Estonská Asociace vědeckých novinářů a Estonská rada pro výzkum zve patnáct evropských vědeckých novinářů z národních členských organizací na studijní cestu za účelem seznámení se stavem výzkumu v oblasti biodiverzity a změny klimatu. Cesta se uskuteční od 20. do 22. května 2015. Hlásit se můžete se do 2. března.

Pokračování textu Study Trip do Estonska – biodiverzita a změna klimatu – přihlášky do 2.3.2015

Navrhněte oceněného vědeckého novináře – do 18.3.2015

absw

Science Journalism Awards 2015 open for entry

The ABSW Science Writers’ Awards for Britain and Ireland are now open for entry. These long-standing awards were re-established in 2010 with support from Janssen Research and Development, a division of Janssen Pharmaceutica NV.   They attracted nearly 200 entries in 2014 with winners including journalists from The Guardian, Matter, and BBC Scotland.

Pokračování textu Navrhněte oceněného vědeckého novináře – do 18.3.2015

Cena pro nejlepšího reportéra v oblasti informování o rakovině – do 30.4.2015

Best Cancer Reporter Award

 

The European School of Oncology (ESO) is seeking nominations for its annual Best Cancer Reporter Award which honours excellence in cancer journalism. The Award is presented each year to a consumer journalist (staff or freelance) reporting for print, online, and broadcast media who has made an outstanding contribution to enhancing public understanding about cancer. Pokračování textu Cena pro nejlepšího reportéra v oblasti informování o rakovině – do 30.4.2015