Life Sciences Film Festival od 12. 10. 2015

V pondělí 12. října začíná 5. ročník mezinárodního filmového festivalu „Life Sciences Film Festival“ (www.lsff.cz,https://www.facebook.com/lifesciencesfilmfestival). Promítne více než 140 dokumentárních filmů z celého světa o pozadí zemědělské a potravinářské produkce. Jeho cílem je ukazovat svět přírodních věd v nových souvislostech.

O víkendu 17. a 18. 10. se LSFF propojí se Street Food Festivalem v okolí NTK v Praze-Dejvicích na unikátní akci “Jídlo, to je věda”. Vybrané filmy a diskuse s odborníky (popularizátory gastronomie a vědci) + více než 50 stánků s jídlem připravovaným profesionály i amatéry přímo na místě.

 

Letošním hlavním tématem festivalu je totiž „JÍDLO“. Budeme hledat, jak se z „potravin“ stává „jídlo“ a jaké důsledky má tento přerod na místní společnosti i globálně na celou planetu.

 

______________________________

Hostem festivalu bude mimo jiné americký režisér Michael Schwarz, držitel tří národních cen EMMY, který v evropské premiéře (úterý 13.10.) uvede film „Na obranu jídla“ podle stejnojmenného bestselleru Michaela Pollana.

 

Lisa Hennan uvede ve světové premiéře film „Polyfaces“, který 3 roky natáčela na farmě Joela Salatina, jednoho z nejrespektovanějších alternativně hospodařících farmářů v USA.

______________________________

 

 

Časový rámec festivalu (TZ o programu projekcí a doprovodných akcích zašleme ve čtvrtek 8. 10.):

 

 

Česká zemědělská univerzita v Praze-Suchdole

 

po 12. 10. slavnostní zahájení festivalu

 

út 13. 10. projekce filmů evropská premiéra filmu „Na obranu jídla“;

 

st 14. 10. projekce filmů, slavnostní vyhlášení festivalových cen;

 

čt 15. 10. projekce filmů

 

pá 16. 10. projekce filmů

 

 

 

Kampus Dejvice a Národní technická knihovna: „Jídlo, to je věda“

 

pá 16. 10. odpolední program v NTK (film „Na obranu jídla“ + diskuse, moderuje Martin Janáč, raut „Vegetka vs. Hudera“

 

so 17. 10. a ne 18. 10. NTK + kinostan: celodenní projekce vítězných + vybraných filmů, diskuse s odborníkem + praktikem, Street Food Zone + LSFF Zone

 

 

 

Festival pořádá Česká zemědělská univerzita a Harvest Films, z. s. Partnerem víkendové akce „Jídlo, to je věda“ je Kampus Dejvice a Národní technická knihovna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jste opravdu člověk? Vypočtěte toto: * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.