Pozvánka do Bruselu na 16+17.11.2015

Evropský den povědomí o antibiotikách se koná ve stejnou chvíli jako seminář o antimikrobiální rezistenci, na kterou vás zve hlavní direktorát pro zdraví a nezávadnost jídla (SANTE) společně s Evropskou komisí (EC) a Centrem evropského žurnalismu (EJC). Níže přikládáme dopis od projektové manažerky, paní Elise Rochezové, která vám poskytne více informací k vaší případné účasti. Přejeme vám šťastnou cestu!

Pokračování textu Pozvánka do Bruselu na 16+17.11.2015

20.10.2015 První vědecký překlad Koránu do češtiny

nm

Národní muzeum si Vás dovoluje pozvat na přednášku Osudy prvního vědeckého překladu Koránu do češtiny. V prostorách Náprstkova muzea ji dne 20. října 2015 v 17:30 pronese PhDr. Josef Ženka. Přednáška bude doplněna unikátní možností vidět originály egyptského a finálního rukopisu Nyklova překladu a další dobové dokumenty.

Pokračování textu 20.10.2015 První vědecký překlad Koránu do češtiny

Do 16.10.2015 – Cancer World Journalist Grant

  • Are you an early to mid-career print, broadcast or new media journalist?
  • Do you have an idea for a reporting project on a topic related to cancer?
  • Are you interested in exploring systemic issues that have a significant impact on cancer patients and that provide comprehensive coverage on the topic rather than short spot-reports from the field.

Pokračování textu Do 16.10.2015 – Cancer World Journalist Grant

1. 12. 2015 – Stopy českých vědců ve světě

1. prosince se v refektáři Profesního domu (MFF UK), na Malostranském nám. 25, Praha 1, uskuteční oslava české vědy s názvem „Stopy českých vědců ve světě“. Během loňského večera byli nadačním fondem NEURON oceněny vědecké osobnosti, které dosáhly významných úspěchů a veřejnosti se staly vzorem a inspirací.

Pro připomenutí slavnostní atmosféry přikládáme videozáznam z minulého ročníku. pro více informací kontaktujte paní Moniku Vondrákovou (info @ nfneuron.cz).