České superlasery mají jména

V Česku není časté, aby jména významných vědeckých zařízení pojmenovávala veřejnost. Rád bych Vás proto pozval na vyhlášení pěti jmen velmi výkonných laserů(jeden z nich bude po dokončení nejvýkonnějším laserovým systémem na světě), jejichž jména navrhli účastníci celonárodní veřejné soutěže časopisu Vesmír a Fyzikálního ústavu AV „Pravidla soutěže“. Výsledky soutěže Vám chceme představit a nabídnout současně rozhovory jak s porotci (Martina Boháčová – fyzička, Barbora Hrzánová – herečka, Roman Hvězda – manažer, Georg Korn – experimentální vědec, Michael Londesborough – chemik, Tomáš Mocek – fyzik, Ondřej Vrtiška – vědecký novinář) tak s vítězi, autory názvů laserů, kteří pocházejí doslova z celé republiky.

Tisková konference, na níž výsledky vyhlásíme, se koná v pondělí 1. února 2016 v 15:00 v budově Akademie věd, Národní třída 3, místnost č. 108. Mimo jiné představíme kuriózní jména, jež někteří účastníci pro lasery navrhovali, a z přítomných finalistů vylosujeme držitele hlavní ceny – poukazu na několikadenní pobyt ve švýcarské Ženevě pro dvě osoby, jehož součástí je návštěva světově významného vědeckého centra CERN.

 

Na tiskovou konferenci se prosím akreditujte prostřednictvím formuláře na stránce http://goo.gl/forms/M6EhTQEQlY nebo mailem či telefonicky u Zdislavy Lojdové (Zdislava.Lojdova@eli-beams.eu, 702 004 864).

 

Těším se na setkání,

 

Marek Janáč

Časopis Vesmír

602 662 269

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Jste opravdu člověk? Vypočtěte toto: * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.